Схеми оптимізації

Розробка схем оптимізації

 

Схеми оптимізації є ключовим короткостроковим програмним документом, який визначає основні напрями розвитку окремих систем водопостачання і водовідведення районів, областей, регіонів і окремих міст. Вони є важливим документом для ліцензіатів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, оскільки дозволяє планувати інвестування програм розвитку систем централізованого водопостачання та водовідведення.

Розробка схем оптимізації передбачає збір вихідних даних; проведення гідравлічного розрахунку систем розподілу води; аналіз ефективності, надійності і економічності робочих вузлів систем та виявлення їх основних недоліків; відповідні рекомендації з підвищення ефективності функціонування систем, забезпечення раціонального використання матеріальних, енергетичних та інших ресурсів і т.п.

Невід’ємною частиною схеми оптимізації є її фінансова модель, яка включає не тільки перелік конкретних заходів, але й визначає джерела їх фінансування. При цьому проводиться оцінка матеріально-технічних, трудових, а головне фінансових ресурсів (з визначенням обсягів фінансових вкладень за джерелами фінансування та оцінкою реальних можливостей ресурсного забезпечення виконання заходів за рахунок коштів державного і місцевих бюджетів та інших джерел), необхідних для виконання програми.

Конкретні заходи групуються в рамках певного напрямку (піднапрямку), що дозволяє таким чином отримати структурований перелік заходів. Систематизація заходів щодо значущості та часу здійснення необхідна для створення реального плану їх реалізації.

Оцінка вартості виконання заходів проводиться на підставі будівельних та інших норм, комерційних пропозицій фірм-постачальників обладнання, встановлених державою цін на вартість розробки проектно-кошторисної документації, кошторисної частини існуючих проектів та ін. Для кожного із заходів визначаються індикаторні показники (економічні, соціальні, екологічні), які повинні бути досягнуті в результаті їхнього виконання.

Перелік об’єктів, для яких нами виконано розробку схем оптимізації: міста Харків, Одеса, Кривий Ріг, Севастополь, Полтава, Черкаси, Суми,  Житомир, Кіровоград,  Кременчук, Рівне, Біла Церква, Іллічівськ,  Миргород, Чугуїв, Кролевець, Полонне, Путивль, Погребище, Буринь, Липовець, Недригайлів та ін.

За детальнішою інформацією  звертайтесь до співробітників інституту за тел./факс (044) 248-23-23;e-mail: info@nikti.org.ua