Визначення норм надання послуг з вивезення побутових відходів

Визначення норм надання послуг з вивезення побутових відходів

Норми надання послуг з вивезення побутових відходів (надалі – Норми) – це кількісний показник споживання послуг з вивезення побутових відходів, які утворюються на 1 розрахункову одиницю за певний час (добу, рік). Норми визначаються згідно із «Правилами визначення норм надання послуг з вивезення побутових відходів», затверджених наказом Мінжитлокомунгоспу України № 259 від 30.07.2010 р. з урахуванням вимог постанови Кабінету Міністрів України № 1070 від 10.12.2008 «Про затвердження Правил надання послуг з вивезення побутових відходів».

Яка періодичність розроблення норм?

Розроблення та затвердження норм здійснюється один раз на п’ять років

Для який цілей розробляються норми?

Норми використовуватись для встановлення тарифів на надання послуги з вивезення побутових відходів та для розрахунків при розробленні Схем санітарного очищення та прибирання населених пунктів.

Яка виглядає процедура розроблення норм на практиці?

Розроблення норм здійснюється в три етапи: 1) збір вихідних даних; 2) проведення вимірювальних робіт; 3) камеральні розрахунки проекту норм.

1 етап. Збір вихідних даних відбувається шляхом заповнення форми Додатку 2 до Правил визначення норм надання послуг з вивезення побутових відходів (пункт 2.4 розділу II).

2 етап. Проведення вимірювальних робіт відбувається на визначених контейнерних майданчиках населеного пункту Замовника.

Варіанти проведення вимірювальних робіт:

  • Вимірювання кількості твердих побутових відходів проводять протягом 7 днів поспіль в кожному з чотирьох сезонів року.
  • –          Вимірювання кількості твердих побутових відходів проводиться прискореним методом – протягом 7 днів поспіль в один сезон року з урахуванням коефіцієнта сезонної нерівномірності утворення твердих побутових відходів.

3 етап. Камеральні розрахунки проекту норм проводяться після отримання даних натурних вимірювань. За результатами розрахунків складається науково-технічний звіт, який містить проект норм та відповідні обґрунтування. Науково-технічний звіт передається Замовнику.

Скільки триває розроблення норм?

Середній термін розроблення норм прискореним методом становить 1 місяць. Для інших способів розроблення норм терміни розраховуються індивідуально в залежності від місцевих умов.

Яке обладнання та засоби використовує інститут для проведення вимірювальних робіт?

Ми використовуємо високоточне вимірювальне обладнання, яке відповідає вимогам «Правил визначення норм надання послуг з вивезення побутових відходів», затверджених наказом Мінжитлокомунгоспу України № 259 від 30.07.2010 р., а саме:

1) мірна лінійка на 1,5 м та лазерний дальномір;

2) кранові ваги типу OCS-500-C до 500 кг із похибкою зважування 0,1±1% (рис. 1); 

3) рейкові ваги типу ТВ4-1000-0,5-Р до 1000 кг (дистанційного керування), похибка зважування 0,5±1% (рис. 2);

3) троси та кріплення для забезпечення підняття контейнерів різного типу (рис. 3);

4) фотоапарат;

5) світловідбивний жилет для наукових робітників, які виконують заміри.

Рис. 1 – Електронні кранові ваги OCS-500-c на 500 кг з похибкою зважування 0,1±1% (високоточні)

Рис. 2 – Рейкові ваги ТВ4-1000-0,5-Р на 1000 кг, з дискретністю 0,5 кг

Рис. 3 – Троси та кріплення

В якому вигляді Замовник отримує визначені норми?

За результатами розрахунків складається науково-технічний звіт, який містить проект норм та відповідні обґрунтування. Науково-технічний звіт передається Замовнику. Замовник на підставі науково-технічного звіту подає на затвердження рішенням виконавчого комітету «Норми надання послуг з вивезення побутових відходів».

Приклади затверджених норм надання послуг з вивезення твердих побутових відходів:

а) на території Хмельницької міської територіальної громади https://goo.su/U1sxv

б) на території Сумської міської територіальної громади https://goo.su/1FmKx4X

в) у місті Рівному https://goo.su/OrztAfD

Контакти:

  • завідуючий відділу благоустрою населених пунктів та поводження з відходами Сатін Ігор Валентинович, тел./факс (044) 248-23-23; 050-415-30-33; e-mail: Satin@nikti.org.ua
  • Науковий співробітник лабораторії стратегічного планування у сфері санітарного очищення та благоустрою населених пунктів Хитрук Сергій Володимирович, тел./факс (044) 248-23-39; 067-132-66-18; e-mail: hytruk@nikti.org.ua