МТД-148

При перевезенні викопаних машиною МДВ-А дерев із грудкою землі на великі відстані (3…50 км) можна використовувати транспортні засоби загального призначення, однак для  розвантаження і посадки дерев потрібно мати іще підйомний кран. Тому була створена  спеціальна машина МТД-148, яка являє собою підйомно-транспортний агрегат в складі трактора  Т-150К  із крановою установкою, встановленою на задній піврамі трактора, та двох причепів 2ПТС-6М, в кузовах яких  змонтовані спеціальні кронштейни, в яких закріплюються   контейнери для встановлення в них дерев з грудкою землі.  На кожному причепі встановлюється по 6 контейнерів, а тому машина МТД-148 за одну їздку перевозить 12 дерев.

Технології роботи комплексу машин МДВ-А та МТД-148  можуть бути двох різновидів.

При першому – машина МДВ-А  викопує дерева з грудкою землі і вкладає їх в контейнери, встановлені в кузовах причепів машини МТД-148, далі дерева транспортуються до місця посадки, розвантажуються і висаджуються, з використанням кранової установки (МТД-148), в посадкові ями, підготовлені ямокопачем  ЯПГ-1.

При другому – машина МДВ-А викопує дерева і  вставляє їх в контейнери,  встановлені на землі на  вибраній рівній площадці, до якої потім під’їжджає машина  МТД-148  і завантажує контейнери з деревами в  кузови причепів своєю крановою установкою. Далі дерева перевозяться до місць посадки і висаджуються в тій же послідовності, що й при першому різновиді технології.

Підготовка  машин МДВ-А і МТД-148 до роботи заключається в перевірці їх комплектності та правильності встановлення і надійності кріплення її основних вузлів та деталей, підтягуванні різьбових з’єднань та змащенні підшипникових вузлів і телескопічних пар. Необхідно також перевірити рівень мастила в баку гідросистеми.

При роботі  з машинами МДВ-А і МТД-148  слід дотримуватись загальних вимог правил техніки безпеки, що пред’являються при використанні машино-тракторних агрегатів  та підйомно-транспортних машин. Зокрема, не слід знаходитись під піднятим деревом з грудкою землі та в зоні дії стріли кранової установки машини МТД-148 , не можна стояти на шляху руху машин МДВ-А та  МТД-148, особливо при їх русі заднім ходом,  не можна вилазити  або злазити з причепа при русі машини МТД-148  тощо.

Швидкість транспортна 30 км/час.