Розробка стратегій розвитку ОТГ

Розробка стратегій розвитку  об’єднаних територіальних громад

Об’єднані територіальні громади (ОТГ) – це адміністративно-територіальні одиниці в Україні, утворені відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Об’єднані громади утворюються внаслідок добровільного об’єднання суміжних територіальних громад сіл, селищ, міст. Об’єднані територіальні громади, адміністративним центром яких визначено місто, є міськими територіальними громадами, центром яких визначено селище міського типу, — селищними, центром яких визначено село, — сільськими.

З появою перших об’єднаних територіальних громад, одразу виникла необхідність у розробці стратегій розвитку, які мають вагоме значення у забезпеченні благополуччя населення громади. Опис стратегії базується на зборі та аналізі двох типів даних: кількісних, в тому числі статистичних та числових, а також якісних даних. Варто зазначити, що стратегія є наслідком не тільки опису та інтерпретації фактів, але також ефектом консультацій з представниками та експертами влади громади, підприємництва і неурядових організацій, з якими обговорювались конкретні аспекти стратегії.

Для того, щоб забезпечити актуальну та перспективну стратегію, перш за все необхідне розуміння громади, її потреб, стану інфраструктури, тощо. З цією метою спеціалістами ДП «НДКТІ МГ» проводиться  діагностика та характеристика громади з урахуванням таких широко спектру аспектів та їхньої динаміки.

Узагальнення вищезгаданих аспектів дає можливість перейти до наступних етапів і частин розвитку Стратегії. По-перше, це дозволить провести стратегічний аналіз розвитку методом SWOT, який визначає  сильні та слабкі сторони, а також шанси і небезпеки для розвитку громади у новому адміністративно-територіальному устрою. По-друге, використання даного аналізу допоможе визначити важливі та перспективні напрямки та цілі стратегії, які відповідають баченню громади в цілому та сприятимуть її економічному розвитку. По-третє, відповідно до бачення, напрямків та цілей, створюється план дій, окреслюються можливі фінансові інструменти, що допомагатимуть у їхній реалізації.

Команда спеціалістів ДП «НДКТІ МГ» має значний досвід у розробці стратегій розвитку ОТГ. Крім того, при проведенні досліджень наші спеціалісти проводять комплексну діагностику локального регіону громади , до того ж шляхом консультацій з представниками та експертами влади громад, підприємництва і неурядових організацій, корегують проміжні варіанти стратегій.

За детальнішою інформацією  звертайтесь до співробітників інституту за тел./факс (044) 248-23-23; e-mail: info@nikti.org.ua